Szukasz atrakcyjnych benefitów pracowniczych? Poznaj Flexee!

28 maja 2021

Wypłata wynagrodzenia na żądanie? To możliwe. Zachodnie firmy już dostrzegły, że to realny benefit, z którego chętnie korzystają pracownicy. Dlaczego modelu „salary on demand” nie przenieść na rynek Polski? Zagwarantowanie pracownikowi wcześniejszego dostępu do już zarobionych pieniędzy, szczególnie w tak niepewnych czasach, wyraźnie podnosi jego komfort życia, a co za tym idzie przywiązanie do pracodawcy i zadowolenie z wykonywanej pracy.

Flexee to pierwsza w Polsce aplikacja, która pozwala na stały dostęp do wynagrodzenia. Jej twórcy pragną zmienić zasady wypłaty wynagrodzeń. Uczynić je bardziej elastycznymi. Wszystko dzięki technologii, która towarzyszy nam każdego dnia. Dopasowuje się do naszych potrzeb i stylu życia. Elastyczna wypłata staje się rzeczywistością. Flexee zmienia zasady na naszych oczach. Nie dla siebie, dla nas – użytkowników: pracodawców i pracowników.

Na Zachodzie coraz wyraźniejszy jest trend „salary on demand”. To jedna z ciekawszych nowinek rynku fintech, umożliwiająca wypłatę zaliczki na wynagrodzenie. Pracownik pieniądze dostaje natychmiast, a gdy otrzymuje wynagrodzenie – zwraca je lub są one automatycznie potrącane z jego pensji. Trend ten jest coraz bardziej popularny szczególnie w krajach anglosaskich. Koncepcja jest prosta – pracownik otrzymuje możliwość pobrania wynagrodzenia, które już wypracował, jeszcze przed formalnym terminem wypłaty. – Klienci biznesowi, których pracownikom dostarczamy nasze rozwiązania badali, czy pracownicy potrzebowaliby takiego rozwiązania. Zauważyli, że taki benefit był bardzo dobrze oceniany przez potencjalnych pracowników i stanowił istotną przewagę nad konkurencją. Od pracodawców dostajemy feedback, że jest to narzędzie, które pomaga im w procesie rekrutacji – mówi Andrzej Nowak, CEO Flexee.

Jak działa Flexee?

– Firma, która swoim pracownikom umożliwia korzystanie z Flexee, może zintegrować swój system księgowy z naszym systemem, ale może też – z dowolnych przyczyn – postawić na uproszczoną wersję i przesyłać do Flexee prosty plik w Excelu. W przypadku pełnej integracji (w modelu B2B) pracownik może wypłacać sobie pensje z dokładnością do konkretnego dnia – mówi Andrzej Nowak, CEO Flexee. Pracownik środki na konto bankowe otrzymuje zatem w kilka sekund. Może wypłacić nawet do 100% swojej pensji. Ma dostęp do swojego wynagrodzenia każdego dnia – za każdy dzień, który przepracował. Wypłata może nastąpić w dowolnym momencie, o każdej porze, siedem dni w tygodniu. W weekend, w nocy, w każdej chwili. Środki otrzyma natychmiast zaraz po kliknięciu: Wypłać! Czy to korzyści wyłącznie dla pracownika? Nie! – Pracodawca zyskuje lojalnego, zadowolonego pracownika. W naszym modelu biznesowym za dostęp do rozwiązania płaci pracodawca, ale istnieje też opcja, że to pracownik sam sobie opłaca dostęp do aplikacji. Wierzymy, że po erze benefitów pracowniczych takich jak np. prywatna opieka medyczna czy dostęp do ośrodków sportowych, czas na benefity finansowe.  – mówi Andrzej Nowak. – Dodam, że czas który musi spędzić dzisiaj pracownik żądający wcześniejszego wynagrodzenia jest nieefektywny. Angażowanie kadr, managerów. Firma skupia się na realizacji celów a pracownik nie musi szukać pomostowego finansowania i wchdzić w skomplikowane procedury. To ogromny benefit dla pracodawcy – zauważa Michał Maciuk, CMO Flexee.

Jakie rodzaje umowy dają możliwość korzystania z Flexee?

Każda umowa się liczy! Nieważne, czy pracownik zatrudniony jest na umowie o pracę, zleceniu, dziele, czy B2B zasługuje na szybszą wypłatę! W każdym scenariuszu może otrzymać dostęp do wynagrodzenia w czasie rzeczywistym. Rodzaj umowy nie gra roli. – Wszyscy pracownicy firm, z którymi rozpoczęliśmy współpracę, będą mogli korzystać z tego rozwiązania. Oferta dostępna jest dla każdej zatrudnionej osoby, nie dla wybranych, niezależnie rodzaju umowy, zajmowanego stanowiska i wysokości uposażenia. – mówi Piotr Kędzierski, CTO Flexee. 

Z jakimi opłatami wiąże się korzystanie z Flexee?

Flexee to brak ukrytych kosztów – jedyną opłatą za wypłatę jest niewielka prowizja pobierana momencie rozliczenia. – Opłaty są automatyczne i mamy możliwość skonfigurowania ich w najprzeróżniejszych progach. Oczywiście wysokość opłaty może zależeć na przykład od wielkości firmy, branży, lokalizacji itd. Każda oferta jest opracowywana pod klienta, pod konkretną firmę bądź pracownika – dodaje Piotr Kędzierski. Michał Maciuk zauważa też, że system jest budowany w taki sposób aby połączyć interesy pracownika i pracodawcy za naszym pośrednictwem w sposób kosztowo-procesowy jak najbardziej elastycznie, aby osiągnąć złoty kompromis w procesie wypłaty wynagrodzenia. Dodatkowo, integracja z popularnymi systemami  księgowymi takimi jak Enova czy Teta jest automatyczna. – W takim przypadku sprawa jest naprawdę bardzo prosta. Pracodawca może korzystać z aplikacji od razu – potwierdza Andrzej Nowak.

Co jest najważniejsze dla Ludzi Flexee?

Pasja do tworzenia. Doświadczenie i umiejętności. Idee, które zamieniają się w rzeczywistość.

formularz kontaktowy

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Flexee sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, KRS: 0000873371. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zamówienia lub usługi, w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, w celach analitycznych i statystycznych, a także w celu ewentualnego ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi. W razie wyrażenia odpowiedniej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu komunikacji marketingowej e-mailem oraz SMS/MMS. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Ci praw znajduje się w naszej Polityce Prywatności.