Jesteś dyrektorem generalnym lub HR i słyszałeś o opcji wynagrodzenia na życzenie, którą ostatnio przyjęło wiele firm. Zastanawiasz się, jakie korzyści uzyskują pracodawcy z wdrożenia tego systemu płatności. Następne 3 minuty tego artykułu powinny odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Postawmy Cię w sytuacji pracownika w Twojej firmie. Czy wolałbyś system płac, który umożliwia wypłacanie wynagrodzeń podczas pracy, zamiast czekać do końca miesiąca przed otrzymaniem wypłaty? Elastyczny system, w którym nie musisz czekać do końca miesiąca, zanim będziesz mógł zaspokoić niektóre z Twoich nagłych potrzeb i możesz to zrobić bez brania pożyczek? Zgadnę, że Twoja odpowiedź brzmi tak.

Większość pracowników wolałaby nie brać pożyczek, mając dostęp do zarobionych pieniędzy. Zgodzisz się, że z tego powodu idea wynagrodzenia na życzenie będzie mile widziana z perspektywy pracownika.

Z badania, przeprowadzonego przez GfK na zlecenie Flexee Raport – Flexee , wynika, że 4 na 10 pracujących Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Takiej samej liczbie w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie starczało pieniędzy do kolejnej wypłaty. Problemy finansowe, widmo wpadnięcia w spiralę zadłużeń, niewielkie lub zerowe oszczędności są źródłem stresu i lęku o przyszłość. Pracownicy, zmuszeni pożyczać nawet niewielkie kwoty przed kolejną wypłatą, deklarują, że często nie mogą liczyć na pracodawców, którzy ze względów proceduralnych niechętnie udzielają zaliczek. Efektywność w pracy spada, a relacje z pracodawcą stają się gorsze. Ten problem może dotyczyć także pracowników Twojej firmy.

Porozmawiajmy o systemie wynagrodzeń, który umożliwia elastyczne płatności.

Co to jest Wynagrodzenie Na Życzenie Flexee?

Wynagrodzenie Na Życzenie to system płac, który umożliwia pracownikom dostęp do ich wynagrodzeń podczas pracy. Z aplikacją Flexee pracownicy mogą w dowolnym dniu miesiąca sięgać po zarobione pieniądze do wysokości wypracowanego wynagrodzenia.

Dzięki takiemu systemowi płac Twoi pracownicy nie będą musieli czekać do końca miesiąca, zanim zażądają zapłaty za swoje dni pracy. Oznacza to, że pracownik może zdecydować o natychmiastowej wypłacie kwoty pieniędzy, którą zgromadził za liczbę przepracowanych dni przed następną wypłatą.

Na przykład pan Jan Kowalski zarabia 5000zł jako swoją miesięczną pensję. System ten pozwala panu Kowalskiemu na wypłatę zarobków po dowolnej liczbie dni roboczych. Ponieważ pan Jan zarabia 160zł dziennie przez 30 dni, nie musi czekać do ostatnich dni miesiąca, aby uzyskać dostęp do swojej pensji. Musi tylko obliczyć liczbę dni przepracowanych po ostatniej wypłacie i podzielić ją przez 30, po czym może wypłacić określony procent obliczonych pieniędzy, aby zaspokoić swoje bezpośrednie potrzeby.

Jakie są korzyści z Wynagrodzenia Na Życzenie od Flexee dla Twoich pracowników?

Czasami Twoi pracownicy stają przed wyzwaniem nieplanowanych wydatków, a zrealizowanie ich będzie pilną potrzebą. Wróćmy do historii pana Jana. Pan Jan ma ciężarną żonę i z ich obliczeń wynika, że ma ona urodzić około 10 marca. Ku ich zaskoczeniu, pani Kowalska zaczyna rodzić 25 lutego, na kilka dni przed wypłatą pana Kowalskiego. Gdzie są pieniądze na uregulowanie rachunków szpitalnych? Kogo spotkają w tej sytuacji, w której wszyscy narzekają na jedną lub drugą trudność? Jest 25 lutego. Większości ludzi udaje się również związać koniec z końcem przed kolejną wypłatą. Teraz wyobraźcie sobie ulgę, jaką otrzyma pan Kowalski, jeśli wie, że może uzyskać dostęp do wynagrodzenia za dni, które przepracował jeszcze przed wyznaczonym dniem wypłaty. Jest to jedna z korzyści, jakie Twoi pracownicy będą czerpać z systemu wynagrodzeń na życzenie.

Więcej korzyści jest:

Korzyści z Wynagrodzenia Na Życzenie dla Ciebie jako pracodawcy:

Dla pracodawcy, najlepszym sposobem na osiągnięcie produktywności w pracy jest posiadanie pracowników gotowych dać z siebie wszystko, aby osiągnąć cele Twojej firmy. Wracając do historii pana Kowalskiego, załóżmy, że pan Kowalski pracuje dla Twojej firmy. Żona pana Kowalskiego bezpiecznie urodziła chłopca dzięki systemowi płac przyjętemu przez waszą firmę. Pan Kowalski wie, że płacenie rachunków szpitalnych byłoby trudne, gdyby Twoja firma nie dała opcji Wynagrodzenia Na Życzenie. Teraz widzi, że jedynym sposobem na odwdzięczenie się firmie jest praca najlepiej jak to możliwe, aby pomóc jej osiągnąć swoje cele. Lojalność pracowników jest tym, czego większość właścicieli firm szuka u swoich pracowników.

Więcej korzyści, z których może korzystać pracodawca, przyjmując Wynagrodzenie Na Życzenie, obejmuje:

W dzisiejszych czasach firmy dostrzegają korzyści płynące z opcji wynagrodzenia na życzenie dla firmy i pracowników. Widzą teraz potrzebę przyjęcia takiego systemu płatności i uniknięcia stresu, przez który może przejść ich dział księgowości, jeśli mają obsługiwać system wewnętrznie. W związku z tym poszukują usług finansowych, takich jak Flexee, co ułatwia im wyjście naprzeciw potrzebom pracowników udostępniając Wynagrodzenie Na Życzenie.