Innowacyjna aplikacja Flexee ma szansę całkowicie odmienić rynek wynagrodzeń, dając użytkownikom możliwość wcześniejszego wypłacania już zarobionych pieniędzy. W projekt uwierzyli pierwsi inwestorzy, klienci korporacyjni, a nawet Santander Consumer Bank, u którego Flexee testuje swój produkt.

Flexee to pierwsza w Polsce aplikacja, która pozwala na stały dostęp do wynagrodzenia. Jej twórcy pragną zmienić zasady wypłaty wynagrodzeń. Uczynić je bardziej elastycznymi. Wszystko dzięki technologii, która towarzyszy nam każdego dnia. Teraz wypłacać wynagrodzenie, łatwo i szybko za pomocą smartfona, mogą pracownicy Santander Consumer Bank (SCB).

– Cieszymy się, że Santander Consumer Bank dostrzegł w nas potencjał i że możemy wspólnie testować nasz produkt, natychmiastowy dostęp do wynagrodzenia, w jego strukturach. Widzimy we współpracy ogromny potencjał do rozwoju np. poprzez dostarczanie finansowych produktów klientom banku i tym naszym – mówi Andrzej Nowak, CEO Flexee.

Jak widać Santander Consumer Bank jako pierwszy bank przetestuje innowacyjne rozwiązanie, które mocno wpisuje się w trend „salary on demand”. Pracownik pieniądze dostaje natychmiast, a gdy otrzymuje wynagrodzenie – zwraca je lub są one automatycznie potrącane z jego pensji. Koncepcja jest prosta – pracownik otrzymuje możliwość pobrania wynagrodzenia, które już wypracował, jeszcze przed formalnym terminem wypłaty. Dostęp do wynagrodzenia w miarę zarabiania jest oceniany bardzo pozytywnie przez większość pracowników zatrudnianych na różnego typu umowy. Dlatego też aplikacja ma ogromny potencjał i może osiągnąć zasięg globalny.

– Jesteśmy otwarci i ciekawi efektów współpracy z Flexee. W Santander Consumer Bank konsekwentnie pracujemy nad rozwojem naszych produktów, ponieważ chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań.  Flexee ze swoją technologią wpisuje się w naszą strategię – potwierdza Maciej Dąbrowski, Dyrektor Centrum Rozwoju Produktów Sprzedaży Bezpośredniej w Santander Consumer Bank.

Równolegle do współpracy z Santander Consumer Bank twórcy Flexee wdrażają i dostarczają aplikację pracownikom, we współpracy z pozyskanymi pracodawcami, oraz rozwijają technologię, by wprowadzić swój produkt szeroko na rynek konsumencki.

– We współpracy z już pozyskanymi pracodawcami damy dostęp do naszej aplikacji nawet 40 tys. pracownikom, i to w pierwszym roku działania Flexee. Równolegle rozwijamy naszą technologię w celu dostarczenia kompleksowej oferty, tj. dostępu do aplikacji bezpośrednio wszystkim pracownikom, z pominięciem ich pracodawców. To swego rodzaju rewolucja – nasi użytkownicy otrzymają szybki dostęp do wynagrodzenia, nawet gdy nie współpracujemy z ich pracodawcami.  Równolegle chcemy integrować się u merchantów czy na platformach typu marketplace, by umożliwić użytkownikom Flexee płatności za zakupy w e-commerce bezpośrednio z wypracowanego wynagrodzenia. Mamy określoną wizję, którą krok po kroku realizujemy – dodaje Andrzej Nowak.

Dodaj komentarz