Zbliża się rok szkolny, a wyprawka szkolna to zawsze spory wydatek. Pamiętaj, że na każde dziecko, które chodzi do szkoły, przysługuje Ci 300 zł. z rządowego programu Dobry Start. Na złożenie wniosku masz czas najpóźniej do 30 listopada.

Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że wydatki na przygotowania dziecka do szkoły będą wyższe niż wspomniane 300 zł. Szczególnie wzrosły w porównaniu z ubiegłym rokiem ceny papieru i tektury, a co za tym idzie także książek, zeszytów i innych artykułów papierniczych.

Większość podręczników dzieci dostają w szkole za darmo, ale nie wszystkie. Zwykle bowiem trzeba jeszcze dokupić dodatkowe materiały do nauki, a to w wypadku np. repetytorium do polskiego czy matematyki wydatek minimum 50 zł. Kosztują także podręczniki i ćwiczenia do języków obcych.Samodzielnie kupujemy zeszyty do wszystkich przedmiotów, bloki do rysunków i przybory szkolne. Pozostają jeszcze obuwie i strój sportowy, bo dzieci szybko wyrastają. No i plecak, bo ten z ubiegłego roku nosi już nazbyt widoczne ślady zużycia.

Po świadczenie z programu Dobry Start warto sięgnąć, bo przysługuje ono na każde dziecko uczęszczające do szkoły od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych nawet do 24. roku życia i to bez względu na dochody rodziców. Świadczenie nie obejmuje studentów, ale uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych już tak.

Osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia otrzymają świadczenie do końca września. Wnioski można składać nie później niż do 30 listopada. Świadczenie nie jest opodatkowane, więc nie trzeba wpisywać go do PIT-ów. Od tego roku wnioski w programie Dobry Start  składa się wyłącznie online na trzy możliwe sposoby:

No dobrze, to teraz ćwiczenie praktyczne. Musisz przygotować dziecko do szkoły, ale Twoje konto po wakacjach świeci pustkami. Złożyłeś wniosek, ale świadczenie dostaniesz najwcześniej za miesiąc.

Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz – użyj pieniędzy z wynagrodzenia, na które wcale nie musisz czekać do końca miesiąca. Aplikacja Flexee daje Ci dostęp do Twojej pensji na bieżąco. W dowolnym momencie miesiąca możesz wypłacić pieniądze z bieżącej pensji do wysokości wypracowanego wynagrodzenia lub podanego przez pracodawcę limitu.

Dzięki Flexee zyskujesz elastyczność, poczucie bezpieczeństwa i większą kontrolę nad własnymi finansami. Sprawdź, czy Twój pracodawca daje Ci taką możliwość. Jeżeli tak, ściągnij na telefon aplikację z my.flexee.eu, dokonaj rejestracji i korzystaj z zarobionych pieniędzy elastycznie w trakcie miesiąca. Teraz nie musisz się obawiać, czy zdążysz przed pierwszym dzwonkiem.

Witaj szkoło!

Dodaj komentarz