W obecnych czasach, kiedy wydatki wzrastają z miesiąca na miesiąc, coraz więcej osób zaczyna planować i spisywać swój budżet. Wynika to z faktu, iż chcemy mieć pewność, że nasz domowy budżet „zepnie się” do momentu następnej wypłaty. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy w trakcie miesiąca zdarzą się niezapowiedziane wydatki, jak wizyta u lekarza, zakup sprzętu do domu, który właśnie się zepsuł itp. Nie jest to z pewnością komfortowa sytuacja. Wymaga ona bardzo często podjęcia decyzji, które wydatki są bardziej istotne, a które mogą zaczekać do momentu otrzymania kolejnej wypłaty. Na szczęście istnieje rozwiązanie tej sytuacji. Jest nim elastyczna wypłata. W dalszej części artykułu opowiemy, na czym polega forma wynagrodzenia na życzenie i dlaczego warto umożliwić to rozwiązanie pracownikom firmy.

flexee_ wynagrodzenie_na zyczenie

Wynagrodzenie na życzenie – nowoczesny benefit dla pracownika

Zwiększające się raty kredytów i wyższe koszty utrzymania są nie lada problemem dla wielu z nas. Co zrobić w takiej sytuacji i gdzie szukać dodatkowego zarobku, by związać koniec z końcem? Rozwiązaniem tej niewątpliwie trudnej sytuacji jest możliwość wypłacenia przez samego pracownika pewnej kwoty z wynagrodzenia, przy pomocy aplikacji. Niemożliwe? A jednak. Wszystko dzięki nowoczesnej aplikacji Flexee, w której pracownik może pobierać kwotę z wynagrodzenia, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Jeśli więc sytuacja pracownika jest trudna i zastanawia się, jak uratować się przed długiem (w przypadku konieczności pożyczenia pieniędzy), czy to zaciągniętym w banku, czy nawet w rodzinie, skorzystanie z aplikacji i wybranie osobiście zarobionych funduszy będzie najlepszym rozwiązaniem. Możliwość pobrania przez pracownika wcześniejszej wypłaty jest nie tylko ułatwieniem w życiu codziennym, ale też przede wszystkim docenieniem ze strony pracodawcy.

Skąd wziąć pieniądze na koniec miesiąca? Rozwiązanie jest bardzo proste

Wiele osób, niezależnie od tego, czy pracują na podstawie umowy o pracę, czy też umowy zlecenie, pod koniec miesiąca odczuwa brak gotówki na koncie. Nic dziwnego, kiedy z początkiem miesiąca, zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia, decydują się uregulować wszystkie niezbędne opłaty związane z życiem codziennym. Możliwość samodzielnej wypłaty na koniec miesiąca może sprawić, że pracownik przestanie odczuwać przysłowiowy „nóż na gardle” i ze spokojem, gdy zajdzie taka potrzeba, wypłaci niezbędne środki finansowe. Taka opcja umożliwia zachowanie płynności finansowej, a tym samym niweluje potrzebę zaciągnięcia kredytu gotówkowego czy pożyczenia pieniędzy od znajomych lub rodziny.

Dlaczego nie ma możliwości częstej wypłaty wynagrodzenia przez samego pracodawcę?

Warto tutaj zaznaczyć, że możliwość wypłaty wynagrodzenia nawet kilka razy w miesiącu z perspektywy pracodawcy jest bardzo trudna do osiągnięcia, a w wielu przypadkach niemożliwa. Wynika to z konieczności odprowadzenia niezbędnych składek do ZUS-u. O ile sytuacja z osobami przed 26. rokiem życia jest łatwiejsza do wykonania, o tyle schody zaczynają się w przypadku starszych pracowników. Tego problemu nie ma przy korzystaniu z aplikacji Flexee. Wszystkie kwoty wybierane w ciągu miesiąca przez pracownika są finansowane przez aplikację. Pieniądze, które okazują się niezbędne na koniec miesiąca, można otrzymać w kilka chwil.

Dlaczego elastyczna wypłata to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim warto zastanowić się, z jakim nastawieniem do pracy przychodzi osoba, której sen z powiek spędzają problemy z nieopłaconymi rachunkami, ratą kredytu, czynszem czy przymusem wykupienia lekarstw. Taki pracownik będzie o wiele mniej efektywny i zadowolony ze swojej pracy niż osoba, która ma świadomość tego, że w przypadku pojawienia się niespodziewanego wydatku w ciągu miesiąca, może przy pomocy zaledwie kilku kliknięć wybrać potrzebną kwotę. Możliwość wynagrodzenia na życzenie z pewnością jest jednym z czynników, dzięki któremu wiele osób nie pomyśli o zmianie pracy. Poza tym jest to atrakcyjny benefit dla rozważających rozpoczęcie pracy w danym przedsiębiorstwie. Pracownik, który wie, że byt jego i jego najbliższych jest zabezpieczony pod względem finansowym, jest nie tylko zadowolony z pracy, ale też na pewno doceni ten gest ze strony przełożonego.

Elastyczna wypłata – komfort dla pracowników

Możliwość wcześniejszego przelewania na swoje konto gotówki, z pewnością stanowi ogromny komfort dla pracownika. Zwłaszcza że jednym kliknięciem może wykonać tę czynność. Pracownicy, których firmy zdecydowały się na korzystanie z aplikacji, mogą zapomnieć o proszeniu kierowników o zaliczkę, a tym samym załatwianiu formalności w działach kadrowo- płacowych. Warto zaznaczyć, że aplikacja jest bardzo intuicyjna, dlatego każdy pracownik może nauczyć się korzystania z niej już w kilka chwil. Dzięki tej możliwości, pracownicy nie będą musieli na koniec miesiąca zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze, by utrzymać siebie i rodzinę do kolejnego przelewu z firmy.

Dodaj komentarz